Fra 90% til 100%

”Alt taget i betragtning synes jeg, det er et rigtig godt sted at arbejde” 


… Dette udsagn er alle KS Gruppens medarbejdere enige om. Det er en stigning fra 90% til 100% siden sidste år. Vi er nemlig for andet år i træk blevet certificeret som et Great Place to Work, og det er vi utroligt glade for.

Overordnet set er medarbejdertilfredsheden steget fra 76% til 84 % på gennemsnittet af alle de 60 udsagn, undersøgelsen består af, hvilket tyder på, at vores indsats om at skabe et positivt og imødekommende arbejdsmiljø for vores medarbejdere har været succesfuld. Derfor er vi meget stolte af endnu engang at modtage denne certificering.

Det var en stor bedrift, da vi sidste år modtog certificeringen for første gang, men at blive certificeret igen med et bedre resultat er langt over, hvad vi har forventet. Vi er kun positivt indstillede på, at vores medarbejdere er tilfredse og engagerede og sætter dem altid i første række.

Det næste år vil vi bruge aktivt på at lytte endnu mere til vores medarbejdere og stræbe efter at imødekomme de fokusområder, hvor der fortsat er udfordringer. Vi tager endda vores første interne GPTW-møde i eftermiddag, og så er der lagt i støbeskeen til et brag af en fejring senere på måneden.

En Great Place to Work Certificering er kun mulig, fordi vores medarbejdere yder en kæmpe indsats for hver især at gøre KS Gruppen til et specielt sted at være. 

Læs mere om vores certificering her.

Tilbage til oversigten
Skrevet 01.06.23
“KS Gruppen A/S, og herunder Rota-Dan A/S, har igen i 2023 opnået certificering som GPTW-virksomhed. Og dette sågar med en fremgang i resultaterne i forhold til sidste år, som var første gang vi blev certificeret. Det er vi meget stolte af, og det bekræfter endnu engang at KS Gruppen A/S jo bare er et godt sted at arbejde”  
Ring til os på +45 98 15 15 11
eller lad os ringe dig op
Bliv ringet op
Tilbage til oversigten