Der er sommer, der er sol ...

Og der er ferie

Selvom sommeren og dermed ferietiden er over os, oplever vi stor travlhed blandt vores kunder. Vi mærker, at der med nationale vaccinationsprogrammer og færre restriktioner, igen er kommet godt gang i hjulene i det danske erhvervsliv.

Vi holder også i år ferie på skift og lukker altså ikke ned i industriferien. Dog er kontoret sparsomt bemandet og der kan opstå kø på telefonerne og du kan derfor opleve lidt længere svartider end normalt. 

Hjælp os med at hjælpe dig

Sidder du med en genbestilling eller ved du lige præcis, hvad du skal bruge, så er det en stor hjælp, hvis du mailer din bestilling til ks@ks-gruppen.dk. Og mangler vi oplysninger i forhold til din bestilling eller har du spørgsmål ringer vi dig naturligvis op.

Når du sender os en mail, bestræber vi os altid på at svare dig samme (hver)dag mellem 8.00 og 16.00.

God sommer!

Tilbage til oversigten