Opdateret status: Corona virus

Vi holder stadig åbent, men på grund af den internationale Corona virus situation har vi iværksat en række tiltag for at sikre vores medarbejderes og samarbejdspartneres sundhed og sikkerhed.

Det betyder, at du stadig kan kontakte os på både telefon og e-mail. Vi har dog en meget reduceret bemanding på kontoret, idet alle eksterne sælgere, hovedparten af den interne sælgerstab og administrationen arbejder hjemmefra eller afholder ferie. Så hav venligst lidt tålmodighed, hvis vi ikke svarer lige med det samme.

Vi har valgt at aflyse alle planlagte møder og besøg hos vores kunder og vi forsøger i stedet at klare dette på telefonen. Men har du et presserende behov for rådgivning, som ikke kan klares på mail eller telefon, så aflægger vi dig naturligvis gerne et besøg efter nærmere direkte aftale. Du skal dog forvente, at vi tager vores forholdsregler for at beskytte vores medarbejdere og dig bedst muligt.

Indgåede ordrer bliver som altid ekspederet løbende og vi har også sikret os at vores primære hovedleverandører pt. også kan overholde deres lovede leverancer til os. Vi er dog også meget opmærksomme på at dette hurtigt kan ændre sig, afhængig af situationens udvikling, og vi følger derfor løbende op på status hos vores samarbejdspartnere.

Vi vil som altid se frem til at høre fra dig og skulle du have spørgsmål, er du naturligvis altid velkommen til at kontakte os på 98 15 15 11 eller sende en e-mail til ks@ks-gruppen.dk.

Tilbage til oversigten
Skrevet 24.03.20
Vi sidder klar ved telefonen men fordi vi er færre på kontoret kan, der være lidt længere svartider end normalt.
Ring til os på +45 98 15 15 11
eller lad os ringe dig op
Bliv ringet op
Tilbage til oversigten