Opdateret status: Corona virus

Vi holder stadig åbent, men på grund af den internationale Corona virus situation har vi iværksat en række tiltag for at sikre vores medarbejderes og samarbejdspartneres sundhed og sikkerhed.

Vi arbejder med en næsten fuldtallig bemanding, som dog arbejder under hensyntagen til sundhedsmyndighedernes retningslinjer – vi står sammen ved at holde afstand. Det betyder, at du stadig kan kontakte os på både telefon og e-mail som normalt.

Vores eksterne sælgere arbejder dog stadig hjemmefra og vi har foreløbig stadig valgt fortsat at aflyse alle planlagte møder og besøg hos vores kunder, som vi i stedet forsøger at klare på telefonen. Men skulle der dukke et presserende behov for rådgivning hos dig, som ikke kan klares på mail eller telefon, så aflægger vi dig naturligvis gerne et besøg efter nærmere direkte aftale. Du skal dog forvente, at vi tager vores forholdsregler for at beskytte vores medarbejdere og dig bedst muligt.

Status hos vores primære hovedleverandører er stadig at de ikke har problemer med at overholde deres leverancer til os, men vi har konstateret, at transporttiden kan tage en dag eller to ekstra og vi håber naturligvis på jeres forståelse herfor.

Vi er dog stadig opmærksomme på, at leveringssituationen kan ændre sig hurtigt og vi følger derfor løbende op på status hos vores samarbejdspartnere.

Vi vil som altid se frem til at høre fra dig og skulle du have spørgsmål, er du naturligvis altid velkommen til at kontakte os på 98 15 15 11 eller sende en e-mail til ks@ks-gruppen.dk.

Tilbage til oversigten
Skrevet 24.03.20
Vi står sammen ved at holde afstand. Det betyder, at du stadig kan kontakte os på både telefon og e-mail som normalt.
Ring til os på +45 98 15 15 11
eller lad os ringe dig op
Bliv ringet op
Tilbage til oversigten